Před padesáti lety se narodil vyškovský zookoutek. „Koutek živé přírody" na svět přivedl a o první krůčky se staral Zdeněk Sokolíček. Zookoutek byl spíše útočištěm zraněných, zachráněných divokých zvířat a zvířat domácích z našich končin. Ale z neohrabaného batolete se stal průbojný „puberťák", zvířat přibývalo a upevnila se myšlenka, že zookoutek se bude specializovat na domácí zvířátka. Na přelomu 20-tého století nám zookoutek dorostl do produktivního věku a stal se z něho ZOOPark.

Nebylo roku, aby se tento mladý „muž" nepochlubil nějakou novinkou - Babiččin dvoreček, sruby pro velká zvířata, výukový sál…Velkou změnou pro něj byla myšlenka prorazit za hranice Vyškova. A jako každý muž v nejlepších letech po sobě chce něco zanechat, přivedl tedy na svět dva syny – Dinopark a o pět let později Hanácký statek. Ačkoliv by se mohlo zdát, že náš ZOOPark se žene do důchodového věku, doufáme, že svými každoročními novinkami (poslední – pavilon malp plačtivých) vám dokazuje, že nepatří do starého železa, ale naopak jeho čas teprve přichází.

Přejeme tedy ZooParku vše nejlepší k padesátému výročí a k blahopřání připojujeme dík vám, kteří k nám nacházíte po roky cestu. Bez vás by nebyl důvod, tento článek psát.

Děkujeme

Zaměstnanci ZOO PARKu