Ilustrační obrázek na horním panelu stránky

Živel v ZOO

Bohužel i v naší malé zoo zanechala bouře 25. 6. 2021 nemilé překvapení. Přes 40 popadaných či polámaných stromů, pobořené hrazení, roztrhaná voliéra expozice Austrálie, děravá střecha na babiččině dvorečku u lemurů, i slepic, poničená skála u dingů atd...

Naštěstí všechna zvířata jsou v pořádku, jen vyškovská fauna je obohacena o několik andulek, papoušky horské a pár korel. Pokud by se Vám podařilo odchytnou zvláště papoušky horské, byli bychom velice rádi za navrácení.

I přes prvotní šok z poškozené zoo jsme byli mile překvapeni z množství dobrovolníků, kteří neváhali a bleskově nám přispěchali na pomoc. S jejich pomocí se podařilo odklidit nejhorší následky bouře již v průběhu pátku a soboty. Jako první k nám neváhali dorazit dobrovolní hasiči z Ruprechtova, následovali učitelé a žáci ze ZŠ Purkyňova a více tříd Gymnázia Vyškov, skauti, pan Radek Mikulka, ředitel knihovny Pavel Klvač, mužský klan Jonáků, bývalí zaměstnanci, kamarádi i úplně neznámí lidé. Obrovské poděkování patří i samotnému městu Vyškov, které nám poskytlo těžkou techniku.

Je jen smutné, abychom zjistili, kolik je kolem nás úžasných a nezištných lidí, musí přijít tak těžká chvíle.

A tím solidarita nekončí. Stále se nám ozývají lidé, kteří by rádi finančně přispěli na opravu naší zoo. Všem děkujeme a této pomoci si obrovsky vážíme. S velkou pokorou si říkáme, že vzhledem k hrůzám, které postihlo Hodonínsko, jsme na tom velice dobře. Kdo opravdu potřebuje v těchto dobách finančně podpořit, jsou právě oni. Proto bychom rádi Vaši pomoc přesměrovali na ně.

Pokud i přesto chcete zoo přispět na "drobné" opravy a novou výsadbu, zde je náš oficiální účet: 257772890/0300

Fotogalerie