Ilustrační obrázek na horním panelu stránky

Chystáme novou expozici vodní drůbeže

ZOO PARK Vyškov se specializuje na chov domácích zvířat z celého světa. Nemůže tedy chybět ani vodní drůbež, která nás provází už po staletí. Vždyť ve už Starém Říme se husy používaly jako skvělí hlídači. V dnešní době máme z vodního ptactva užitek spíše gurmánský, ale také oku lahodící.

V naší nové expozici se budete tedy moci pokochat pohledem na vodní ptactvo, a to nejen husy a kačeny, ale také černé labutě v jejich přirozeném prostředí. Dosavadní prostor zatím příliš neodpovídá jejich přirozeným potřebám.

Součástí nové expozice proto budou hned čtyři nové vodní plochy, mezi nimiž bude i prostor pro vzrostlé vodní rostliny. Návštěvníci se budou mezi jezírky procházet po lávce, která v některých místech také mírně vystoupí nad terén. Budou tak mít lepší přehled nad celou expozicí.

Nové prostory nám také umožní vybudovat různá zákoutí, pontony či přístřešky, Po zoo se nám volně pohybují kočky, měli jsme tu i lišku nebo přiletěl dravec. Ptáci nemají moc možností kam se ukrýt, ale také jim například chybí potřebný klid na hnízdění. Odchov mláďat jsme proto téměř vždy realizovali v zázemí.

Každé jezírko bude mít své vlastní čerpadlo. Vodu jednoduše vypustíme do vsakovacích příkopů a napustíme novou. Tuto výměnu je nutné provádět několikrát do roka, naštěstí už čtvrtý rok čerpáme vodu z vlastní vrtané studny. Na vodní hladině uvidí lidé i různé menší vodní prvky, jako jsou vodopády nebo víry.

Plánujeme také koutek pro děti s herními mechanickými prvky, které fungují na bázi vody. Děti si budou moci s vodou různě hrát – nalévat ji, vylévat, pumpovat i stříkat. Navíc se u toho budou muset hýbat, přemýšlet a někdy i spolupracovat.

Předpokládané otevření začátkem léta 2023


Vizualizace: studio MY3 ARCHITEKTI

Fotogalerie