Ilustrační obrázek na horním panelu stránky

Únor 2022 na Hvězdárně Vyškov

Za bezmračných únorových nocí máme možnost pozorovat velmi jasné hvězdy: Capella ve Vozkovi, Aldebaran v Býku, Sírius ve Velkém psu a Prokyon v Malém psu. Zimní obloze ovšem stále kraluje výrazné souhvězdí Orion s rudým veleobrem Betelgeuze na rameni.

Planty Venuše a Mars spatříme těsně před svítáním na jihovýchodě nízko nad obzorem. Měsíc je v novu 1.v první čtvrti 8., v úplňku 16. a v posední čtvrti 23.února.

V úterý8.února od 17 hodin si naše děti (od tří let) spolu s rodiči mohou vyzkoušet, jaké je to být vědce na programu Přírodovědné pokusy. V úterý 22.února od18hodin vás přivítáme na programu Naše budoucnost na Měsíci a Marsu. Je určený pro děti od 10 let, na své si přijdou i dospělí. Místa na oba programy si prosím rezervujte na tel 602 59 62 09.

Celoročně máme širokou nabídku programů pro školy a školky a také pro kolektivy dospělých.

Přijďte se podívat na hvězdárnu, čeká vás program o našem vesmírném okolí, o kterém se dozvíte nejnovější poznatky. Některé z objektů pak můžete shlédnout pomocí našich dalekohledů, například typu Newton 500 mm. Nezapomeňte se opravdu teple obléci, na pozorovatelně je chladno, ale podívaná do hlubin vesmíru za to stojí. Hvězdárna je otevřena v únoru každé úterý a pátek od 18:00 do 20:00. Na pozorování je nutné z kapacitních důvodů se předem telefonicky objednat Těšíme se na Vaši návštěvu. Informace získáte na stránkách www.zoo-vyskov.cz a na telefonu 602 59 62 09.

Mgr. Dobromila Patáková, vedoucí Hvězdárny Vyškov