Zveme vás na pravidelné výtvarné dílny zaměřené na hru svýtvarnými technikami, postupy a materiály. Propojujeme výtvarné tvoření s pohádkami, příběhy, hudbou, divadlem, poznáváním všemi smysly a ekologickým přístupem. Tvoření s námi si užijete, netradičně seznámíte s některými zvířaty v ZOO, a navíc si domů odnesete zajímavý a krásný výrobek.

V závislosti na počasí nás najdete v přístřešku u Babiččina dvorečku nebo v Hanáckém statku.

Cena (podle vámi zvolené dílny): 60 – 240 Kč

Začínáme od června 2021.

Lektorky: Ivana Burianová, Lucie Skřejpková, Karolína Zelená, Aneta Hegyiová

 

ATELIÉR ULITA

tvoření, hra, sdílení

Od roku 2011 pořádáme ve Vyškově a okolí pestrobarevné akce, kurzy a přednášky pro rodiny s dětmi, teenagery i dospělé. Naše výtvarné dílny jsou zaměřené na osvojení klasických výtvarných technik, objevování zajímavých kreativních postupů a materiálů, na propojování různých druhů umění a na využití prvků expresivních terapií. Důležitý je pro nás prožitek z vlastní tvorby, komunikace, interdisciplinarita, používání příběhů, poznávání všemi smysly, rozvíjení fantazie a vizuální gramotnosti.

Začínali jsme pod názvem Ateliér Létající šnek a lektorovali výtvarné dílny na hudebních festivalech. O naše kurzy vzrůstal zájem také ze strany Vyškovanů. Proto máme od roku 2014 stabilní místo – ateliér s názvem ATELIÉR ULITA (zámek Vyškov).

Realizovali jsme mnoho workshopů, dílen, kurzů (pro rodiny, děti, teenagery i dospělé) ve spolupráci s rozmanitými institucemi a projekty: ZOO Vyškov (Vánoční létající jarmarky), gymnázium Vyškov (pravidelné výstavy studentů), Boskovice - Festival pro židovskou čtvrť (workshopy), MKS Vyškov (3 generace rodiny Kachlíků- kreativní programy pro ZŠ), Muzeum Vyškovska (Expozice vyškovské lidové keramiky, výstava Osobnosti Vyškovska – vzdělávací programy pro ZŠ), festival Colours of Ostrava (workshopy), Pohádky a příběhy, Třída plná kamarádů (projekty pro MŠ a ZŠ s prvky arte a muzikoterapie), Hnutí Brontosaurus (kreativní a vzdělávací programy pro školy, tábory pro rodiny s dětmi) aj.

NAŠI MINULÍ I SOUČASNÍ LEKTOŘI: Ivana Burianová (hlavní lektorka), Jiří Foltýn, Tomáš Poprik, Petra Hrnčířová, Veronika Chlubnová, Bob Jakeš, Aneta Hegyiová, Martina Zedková, Lucie Skřejpková a mnozí jiní.

www.atelierulita.cz / FB: Ulita-ateliér / 775 105 640