Srpnové noci jsou známé především větším počtem meteorů. Nejvíce jich můžeme vidět 12. srpna, kdy vrcholí ve 14 hodin meteorický roj Perseid. Tento večer bude hvězdárna otevřena od 21 hodin a podle zájmu návštěvníků po celou noc. Vezměte si s sebou i karimatky a deky nebo spací pytle a můžete si společně užívat tuto výjimečnou podívanou. K dispozici také bude sledování meteorů na monitorech za jakéhokoliv počasí a další doprovodný program.

V srpnu se také pokocháme jasnými hvězdami a planetami. Na jihu nás upoutá trojúhelník hvězd Deneb (v Labuti), Vega (v Lyře) a Altair (v Orlu). Na jihozápadě září Arcturus v Pastýři. Výrazně je také vidět Mléčná dráha. Večer je pozorovatelný stále ještě Saturn a Mars. Měsíc je v novu 2, v první čtvrti 10., v úplňku 18. A v poslední čtvrti 25. srpna. Od 24. srpna na jihozápadě zvečera uvidíme seskupení Marsu, Saturnu a hvězdy Antares. Tímto úkazem se můžeme těšit až do konce září.

Pozorování Slunce speciálními dalekohledy je součástí prohlídky DINOPARKU.

Přijďte se podívat na hvězdárnu, čeká vás program o našem vesmírném okolí se spoustou úžasných snímků vesmírných těles, o kterých se dozvíte nejnovější poznatky. Některé z objektů pak můžete shlédnout pomocí našich dalekohledů včetně nového s 50 cm zrcadlem.

Hvězdárna je otevřena i každé úterý a pátek, v srpnu od 21 do 23 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Informace získáte na stránkách www.zoo-vyskov.cz a na telefonu 602 59 62 09, 517 348 668.

Mgr. Dobromila Patáková, vedoucí Hvězdárny Vyškov