Ilustrační obrázek na horním panelu stránky

Prosinec 2021 na Hvězdárně

Na večerní obloze uvidíme za jasných nocí na západě ještě naposledy letní souhvězdí Labuť a Lyru, na jihozápadě podzimní souhvězdí Pegas a Andromedu a na východě zimní Perseus, Vozka a krásný Orion s Blíženci. Večer na jihozápadě září planety Venuše, Jupiter a Saturn. Na cestě do práce nás brzy zrána bude doprovázet na jihovýchodě planeta Mars. Měsíc bude v novu 4., v první čtvrti 11., v úplňku 19. a v poslední čtvrti 27.prosince.

Přijďte se podívat na hvězdárnu, čeká vás program o našem vesmírném okolí se spoustou úžasných snímků vesmírných těles, o kterých se dozvíte nejnovější poznatky. Některé z objektů pak můžete shlédnout pomocí našich dalekohledů. Nezapomeňte se opravdu teple obléci, na pozorovatelně je chladno, ale podívaná do hlubin vesmíru za to stojí.

Hvězdárna je otevřena každé úterý a pátek od 18:00 do 20:00. Na pozorování je nutné se telefonicky objednat. V roce 2021 bude hvězdárna otevřena naposledy v úterý 21. prosince. Těšíme se na Vaši návštěvu

Při hvězdárně pracuje astronomický kroužek. Astronomické programy pro školy a školky na tento školní rok lze stále ještě objednat. Informace získáte na www.zoo-vyskov.cz a na telefonu 602 59 62 09.

Mgr. Dobromila Patáková, vedoucí Hvězdárny Vyškov