Ilustrační obrázek na horním panelu stránky

Prosinec 2019 na Hvězdárně

Na večerní obloze uvidíme za jasných nocí na západě ještě naposledy letní souhvězdí Labuť a Lyru, na jihozápadě podzimní souhvězdí Pegas a Andromedu a na východě zimní Perseus, Vozka a krásný Orion s Blíženci. Na cestě do práce nás brzy zrána bude doprovázet na východě planeta Mars. Měsíc bude v první čtvrti 4., v úplňku 12., v poslední čtvrti 19. a v novu 26. prosince.

V úterý 3. prosince od 17 hodin se společně zamyslíme nad osudem naší planety v novém programu Co ohrožuje naši planetu? Program je vhodný i pro děti od 10 let. V úterý 17. prosince od 17 hodin si s dětmi od 3 let zahrajeme na vědce při oblíbeném Večeru s pokusy. Na oba programy se, prosím, telefonicky objednejte.

Přijďte se podívat na hvězdárnu, čeká vás program o našem vesmírném okolí se spoustou úžasných snímků vesmírných těles, o kterých se dozvíte nejnovější poznatky. Některé z objektů pak můžete shlédnout pomocí našich dalekohledů. Nezapomeňte se opravdu teple obléci, na pozorovatelně je chladno, ale podívaná do hlubin vesmíru za to stojí.

Hvězdárna je otevřena každé úterý a pátek od 18:00 do 20:00. V roce 2019 bude hvězdárna otevřena naposledy v úterý 17. prosince. Těšíme se na Vaši návštěvu

Při hvězdárně pracuje astronomický kroužek, přihlášky stále přijímáme. Astronomické programy pro školy a školky na tento školní rok lze stále ještě objednat.. Informace získáte na www.zoo-vyskov.cz a na telefonu 602 59 62 09.

Mgr. Dobromila Patáková, vedoucí Hvězdárny Vyškov