Na večerní obloze uvidíme za jasných nocí na západě ještě naposledy letní souhvězdí Labuť a Lyru, na jihozápadě podzimní souhvězdí Pegas a Andromedu a na východě zimní Perseus, Vozka a krásný Orion s Blíženci. Na ranní obloze nás budou na cestě do práce doprovázet na jihovýchodě planety Jupiter a Mars. Měsíc bude v úplňku 3., v poslední čtvrti 10., v novu 18.a v první čtvrti 26. prosince.

Během prosince proběhne na naší hvězdárně opět simulovaný let na Mars. O jeho průběhu budeme informovat na našem webu. Případné návštěvy řídícího střediska letu jsou po předchozí domluvě vítané.

Přijďte se podívat na hvězdárnu, čeká vás program o našem vesmírném okolí se spoustou úžasných snímků vesmírných těles, o kterých se dozvíte nejnovější poznatky. Některé z objektů pak můžete shlédnout pomocí našich dalekohledů. Nezapomeňte se opravdu teple obléci, na pozorovatelně je chladno, ale podívaná do hlubin vesmíru za to stojí.

Hvězdárna je otevřena každé úterý a pátek od 18:00 do 20:00. V roce 2017 bude hvězdárna otevřena naposledy v úterý 19. prosince. Těšíme se na Vaši návštěvu. Informace získáte na www.zoo-vyskov.cz a na telefonu 602 59 62 09.

Při hvězdárně pracuje astronomický kroužek, přihlášky stále přijímáme.

Mgr. Dobromila Patáková,

vedoucí Hvězdárny Vyškov