Naši novou expozici sladkovodních ryb můžete navštívit  v nové části zoo hned za vstupem.  Jedná se o vodní nádrž s terasou a suterénní pozorovatelnou, kde lze celoročně sledovat tichý život pod hladinou. Návštěvník se také dozví zajímavosti o rybníkářství, rybnících a chovu ryb, může shlédnout naučný film. Přístup je jak po schodech, tak z opačné strany po rampě, což ocení zejména maminky s kočárky či vozíčkáři. Nadzemní terasa skýtá půvabný pohled na hladinu a její okolí. Rostliny, kameny a kmeny stromů vytváří harmonické spojení a dotváří atmosféru přírodního biotopu.

Výstavba podle projektu Ing. arch. Palouška z Olomouce probíhala od dubna do srpna a její realizaci bezchybně provedla firma DOBEŠ-STAVBY z Drysic. Velký dík zaslouží také firma Banat z Olomouce za jezírkovou technologii a pomoc s výsadbou, či otec a syn Janákovi z Vyškova za netypické stolařské práce. Expozice si vyžádala 3,8 milionu Kč, přičemž Město Vyškov jako zřizovatel přispělo částkou 1,3 milionu Kč a 2,5 milionu Kč byly náklady ZOO PARKU.

Ve spolupráci s rybníkářstvím Pohořelice byla zvolena vhodná skladba ryb a získány cenné zkušenosti a informace o jejich chovu. V první fázi bude expozice obsazena 9 druhy sladkovodních ryb. Další druhy budou doplňovány postupně až po podzimním výlovu rybníků. K vidění jsou nyní kapři, jeseteři, parmy, ostroretky, oukleje, plotice, cejnek, cejn nebo okoun.

ZOO PARK věří, že expozice navazující na jejich zaměření na domestikovaná zvířata celého světa bude pro všechny zpestřením prohlídky a vítaným rozšířením nabídky zoo.