Ilustrační obrázek na horním panelu stránky

Listopad na Hvězdárně Vyškov

Na listopadové noční obloze můžeme zvečera pozorovat na jihu podzimní souhvězdí Pegas, Andromeda a Beran a na východě pak už vidíme zimní souhvězdí Býka, Vozku a po 22 hodině také nádherný Orion.

Měsíc bude v první čtvrti 7. , v úplňku 14., v poslední čtvrti 21. a v novu bude 29. listopadu. Planety Venuši a Mars spatříme na jihozápadě zvečera. Nad ránem nám na cestu do práce bude svítit Jupiter na jihovýchodě.

Přijďte se podívat na hvězdárnu, čeká vás program o našem vesmírném okolí se spoustou úžasných snímků vesmírných těles, o kterých se dozvíte nejnovější poznatky. Některé z objektů pak můžete shlédnout pomocí našich dalekohledů. Nezapomeňte se opravdu teple obléci, na pozorovatelně je chladno, ale podívaná do hlubin vesmíru za to stojí.

V listopadu je Hvězdárna otevřena v úterý a pátek od 18 do 20 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu. Informace získáte na www.zoo-vyskov.cz a na telefonu 602 596 209.

V úterý 8. listopadu od 17 hodin na hvězdárně bude Večer s pokusy 2, pokračování úspěšných přírodovědných pokusů pro děti od 5 let. Přihlašte se, prosím, na tel. 602 596.209. Ve čtrvrtek 10. listopadu od 18 hodin na se na Hvězdárně podíváme s cestovatelským vyprávěním za polární kruh na poloostrov Kola v Rusku. V úterý 22. listopadu od 17 hodin se děti s rodiči zaposlouchají do astronomické pohádky, při které se společně seznámíme s některými souhvězdími. Prosím, přihlašte se na tel 602 596 209

Při hvězdárně pracuje astronomický kroužek, přihlášky stále přijímáme.

Mgr. Dobromila Patáková, vedoucí Hvězdárny Vyškov