Ilustrační obrázek na horním panelu stránky

Listopad na Hvězdárně

Na listopadové noční obloze můžeme zvečera pozorovat na jihu podzimní souhvězdí Pegas, Andromeda a Beran a na východě pak už vidíme zimní souhvězdí Býka, Vozku a po 22 hodině také nádherný Orion. Měsíc bude v poslední čtvrti 3. listopadu, v novu 11. listopadu, 19. listopadu bude v první čtvrti a předposlední letošní úplněk uvidíme 25. listopadu. Planety Venuši, Mars a Jupiter spatříme poněkud neobvykle seřazené v jedné přímce na ranní obloze na východě. Na začátku měsíce je uvidíme ve společnosti.

Přijďte se podívat na hvězdárnu, čeká vás program o našem vesmírném okolí se spoustou úžasných snímků vesmírných těles, o kterých se dozvíte nejnovější poznatky. Některé z objektů pak můžete shlédnout pomocí našich dalekohledů. Nezapomeňte se opravdu teple obléci, na pozorovatelně je chladno, ale podívaná do hlubin vesmíru za to stojí.

V listopadu je Hvězdárna otevřena v úterý a pátek od 18 do 20 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu. Informace získáte na www.zoo-vyskov.cz a na telefonu 602 59 62 09.

V úterý 10. listopadu od 17 hodin na hvězdárně bude oblíbený Večer s pokusy pro děti od 3 let. Přihlaste se, prosím, na tel. 602 596 209.

V úterý 24. listopadu od 18 hodin bude v sále ZOO PARKU přednáška člena hvězdárny Ing. Jana Mazance O původu a vzniku světla. Akce je vhodná i pro děti od 12 let.

Při hvězdárně pracuje astronomický kroužek, přihlášky stále přijímáme na tel. 602 59 62 09.

Mgr. Dobromila Patáková, vedoucí Hvězdárny Vyškov