Teplé májové noci nás lákají k večerním procházkám pod nádhernou jarní hvězdnou oblohou. Květnové obloze vévodí jarní souhvězdí Severní koruna, Panna s jasnou hvězdou Spica, Pastýř s Arkturuem, Lev s Regulem a souhvězdí Štír s Antarem. Na severovýchodě již spatříme Jasnou hvězdu Vegu v souhvězdí Lyra. Večer stále září nad severozápadem Večerka Venuše a na západě Mars. Ráno spatříme na jihovýchodě Jupiter a Saturn. 12. 13. května ve druhé polovině noci uvidíme seskupení Měsíce a planet Jupiter a Saturn.

Měsíc je v poslední čtvrti 3., v novu 11. a v první čtvrti 19. a v úplňku 26.května, zároveň je nejblíže k Zemi (357 314 km). Je tak na obloze asi o desetinu větší, než když je v odzemí.

Vzhledem k protiepidemickým opatřením máme zatím hvězdárnu zavřenou. Můžete si však objednat programy na lepší časy. Máme programy pro mateřské, základní a střední školy. Připravíme také individuální program pro skupiny, pracovní kolektivy atd. Informace získáte na stránkách www.zoo.vyskov.cz, a na telefonu 602 59 62 09.