Teplé májové noci nás lákají k večerním procházkám pod nádhernou jarní hvězdnou oblohou. Květnové obloze vévodí jarní souhvězdí Severní koruna, Panna s jasnou hvězdou Spica, Pastýř s Arkturuem, Lev s Regulem a souhvězdí Štír s Antarem. Na severovýchodě již spatříme Jasnou hvězdu Vegu v souhvězdí Lyra. Večr stále září nad západem Večerka Venuše. Po půlnoci spatříme Jupiter a Saturn, nad ránem červený Mars. 12. 13. května ve druhé polovině noci uvidíme seskupení Měsíce a planet Jupiter a Saturn.

Měsíc je v úplňku 7., v poslední čtvrti 14., v novu 22. a v první čtvrti 30. května.

V úterý 26. května od 17 hodin se sejdeme na Večeru pro rodiny s dětmi. Začneme pozorováním Slunce, posedíme u táboráku a pak si budeme povídat o zvířecích kosmonautech a o létání do vesmíru.. Prosím, telefonicky se objednejte.

Přijďte se podívat na hvězdárnu, čeká vás program o našem vesmírném okolí se spoustou úžasných snímků vesmírných těles, o kterých se dozvíte nejnovější poznatky. Některé z objektů pak můžete shlédnout pomocí našich dalekohledů včetně dalekohledu typu Newton s průměrem zrcadla 50 cm. Meteory sledujeme za každého počasí na monitorech pomocí speciálního přijímače.

Hvězdárna je otevřena každé úterý a pátek, v květnu výjimečně od 26., od 20 do 22 hodin. Máme programy pro mateřské, základní a střední školy. Připravíme také individuální program pro skupiny, pracovní kolektivy atd. Informace získáte na stránkách www.zoo.vyskov.cz, a na telefonu 602 59 62 09.