Teplé a jasné červencové noci nás lákají strávit noc pod hvězdnou oblohou. Na jihu nás upoutá trojúhelník hvězd Deneb (v Labuti), Vega (v Lyře) a Altair (v Orlu). Na jihozápadě září Arcturus v Pastýři. Od 12. 7.oblohu protínají meteorické roje Delta-Akvarid, od 17.července i známé Perseidy.

Mars je pozorovatelný krátce večer nad severozápadním obzorem, Venuše večer na západě. Jupiter dominuje obloze kromě večera po většinu noci, Saturn vidíme celou noc. 24 až 26.7. večer spatříme seskupení Měsíce, Jupiteru a Saturnu, 17.7. Měsíc je v poslední čtvrti 1. a 31., v novu 10., v první čtvrti 17.7. a v úplňku 24. července

Pozorování Slunce dvěma speciálními dalekohledy je součástí prohlídky DINOPARKU.

V úterý 13.7. od 18 hodin se sejdeme na večeru pro rodiny s dětmi. Posedíme u táboráku a pomocí pohádek se naučíme některá souhvězdí. Na program se, prosím, telefonicky objednejte.

Přijďte se podívat na hvězdárnu, čeká vás program o našem vesmírném okolí se spoustou úžasných snímků vesmírných těles, o kterých se dozvíte nejnovější poznatky. Některé z objektů pak můžete shlédnout pomocí našich dalekohledů, včetně dalekohledu s padesáticentimetrovým zrcadlem. I na večerní pozorování se, prosím, předem telefonicky objednejte.

Hvězdárna je otevřena každé úterý a pátek, v červenci od 21 do 23 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu. Informace získáte na stránkách www.zoo-vyskov.cz a na telefonu 602 59 62 09, 517 348 668.

Mgr. Dobromila Patáková, vedoucí Hvězdárny Vyškov